Dünya Kupası Altın Adamları

Dünya Kupası altın adamları ile ilgili olarak sizlere bu yazımızda geçmişten günümüze kadar bir çok isimden bahsetmemiz gerekirken, son yıllarda ise, dikkat çeken çok yıldızlı kadrolar bile izlerken özellikle ön plana çıkan takım oyunu olduğu dikkat çekiyor. Konuyu farklı bir tarafa çekmeden, sizler için hemen anlatmaya çalışalım.

2014 Dünya Kupası Altın Adamlar Kimler Oldu?

2014 Brezilya Dünya Kupası’nı kazanan takım Almanya olurken, farklı isimler farklı ödüllere layık görüldüler. Her Dünya Kupası’nda sadece şampiyon değil aynı zamanda da altın adamlar seçilmektedir. Şimdi sizlere 2014’ün altın adamlarını paylaşalım.

Fifa’nın resmi sitesinde yapılan bir açıklama ile Dünya Kupası 2018 turnuvasından sonra da, aynı şekilde sizlere gerekli bilgilendirmeler yapılmış olacaktır. Ancak, en son yapılan 2014 Dünya Kupası’nda, Altın Top ödülünü Arjantin’li yıldız Lionel Messi kazanmıştır. Takımının finale çıkmasında çok büyük faydası olan yıldız oyuncu, resmen turnuvaya damga vurmuştu. Bu arada 4 gol 1 asistle bu ödülü almayı başardı.

Altın Ayakkabı ödülünü ise, James Rodriguez aldı. Turnuvada 5 maç oynayan genç oyuncu, 6 gol 2 asistlik performansıyla Altın Ayakkabı ödülünün sahibi olmayı başardı. Bu arada gümüş ayakkabı Thomas Müller ve Bronz Ayakkabı ise, Neymar oldu.

Altın Eldiven ödülünü ise, Manuel Neuer aldı. Almanya’nın başarılı file bekçisi, performansıyla Dünya Kupası’na damga vuran isimlerden olmayı başarırken, Dünya Kupası altın adamları listesinde de eldivenleriyle yer almayı başardı. En İyi Genç Oyuncu ödülü ise, bir Fransız yıldıza gitti. Bu turnuvanın hem genç hem de başarılı oyuncusu Paul Pogba oldu. Bunların yanı sıra, turnuvanın fair play takımı ise, 5 maçta sadece 5 sarı kart gören Kolombiya Milli Takımı olmayı başardı.

2018 Dünya Kupası Altın Adamlar Kimler Olur?

Dünya Kupası 2018 öncesinde konuşulan olaylardan biri de Altın Adamlar kimler olacak konusu oluyor. Sizlere bu konuda adaylar ve tahmini isimler hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Önceki turnuvanın en iyisi olmayı başaran Lionel Messi, bu defa artık Dünya Kupası’nı daha çok almak isteyecek ve ön plana çıkacaktır. En büyük adaylardan olurken, aynı zamanda da Portekiz’in dünyaca ünlü yıldızı C. Ronaldo da en az Messi kadar bu konuda iddialı. Elbette bu konuda geçen sefer Bronz adam olan Neymar, Brezilya ile Altın olmaya çalışacak. Thomas Müller’in yanı sıra, eğer olursa Fransız yıldız Paul Pogba da geçtiğimiz turnuvada en genç ve başarılı seçilirken, bu defa Altın Top ödülüne çok yakın denilebilir.

Bunun haricinde, Dünya Kupası altın adamları için, en önemli noktalardan biri de, eldiven konusu olmaktadır. Kalede muhteşem bir çekişme olacak. Bu konuda Neuer, Muslera, Navas gibi dev isimler var. Bu yüzden de kalecilik konusunda da çok büyük bir çekişme olacak bu da belli.