2018 Rusya Dünya Kupasında Parlaması Beklenen Yıldızlar

14 Haziran 2018 tarihinde Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası sayesinde birçok yıldız futbolcu sahnede alacak. Dünyanın dört bir tarafından futbol severler de bu yıldız oyuncuları izleyecek. Üstelik ülkeler bünyelerindeki yıldız oyuncularının da parlamasını bekliyor. Bu sayede dünya kupasında daha ileriyi hedefleyecek ülkeler olacak. İşte 2018 Rusya Dünya Kupasında Parlaması Beklenen Yıldızlar.

Lionel Messi, Neymar JR ve Cristiano Ronaldo gibi çok büyük oyuncuların yanı sıra daha birçok yıldız takımının turnuva şampiyonu olması için çabalayacak. Bu 3 yıldız futbolcun yanı sıra Mesut Özil, Kun Agüero, Eden Hazard, Paul Pogba, Kylian Mbappe, Mohamed Salah, Edinson Cavani ve Robert Lewandowski gibi isimler de dünya kupasına damga vurmaya hazırlanıyor.

Dünya Kupasına Gidiş Biletlerini Sezon İçindeki Performanslar Belirleyecek

2018 Dünya Kupasına katılacak olan 32 takım yavaş yavaş kadrolarını oluşturmaya başlıyor. Milli futbol takımları dünya kupası için oynadıkları eleme müsabakalarında kadroya aldıkları oyuncuların genelini tekrardan 23 kişilik nihai kadroya alacaklar. Ancak bunun yanı sıra 2017 – 2018 sezonu içinde iyi ve istikrarlı performans gösteren oyuncular da nihai kadroya girmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yıldız Oyuncular Kupayı İstiyor

Son dünya kupası şampiyonu Almanya tekrardan 2018 dünya kupasında da kupayı müzesine götürmek istiyor. Bunun yanı sıra Fransa İspanya Arjantin Brezilya Portekiz gibi takımlar da turnuvanın favorisi konumundalar.

Lionel Messi; Sürekli Maradona ile kıyaslanan Lionel Messi şu an için bir dünya kupasına sahip değil. 2014 dünya kupasında Almanya ile final oynayan Messi önderliğindeki Arjantin turnuvayı ikinci sırada tamamlamıştı.

Cristiano Ronaldo; Yaşı gereğiyle bir sonraki dünya kupasında oynayabilir mi merak konusu. Bu yüzden 2016 Avrupa şampiyonu unvanıyla Ronaldo bu turnuvada kendini belki de son kez gösterecek.

Neymar JR; Messi ve Ronaldo gibi önemli yıldızların arkasında kalmayacağını kanıtlamak adına Brezilya’nın iyi jenerasyonunun başını çeken Neymar turnuvada sürpriz yapmak istiyor.

Thomas Müller; Son dünya kupası şampiyonu unvanını alan Thomas Müller ve arkadaşları yeniden Almanya’yı dünya kupası şampiyonu yapmak niyetindeler. Bunun için de Mesut Özil ve diğer arkadaşlarıyla berabere kupanın en büyük favorisi konumundalar.