Dünya Kupası Almanya Maç Özeti İzle

Alman milli takımının gösterdiği performans, 32 ülke arasında favori gösterilmesi için yeterli oluyor. Özellikle son üç turnuvadır gösterilen performans sayesinde hem Bayern Münih gibi takımların yıldızları hem de Almanya kökenli oyuncuların değerleri inanılmaz bir şekilde yükselmiştir. Özellikle takım oyunu, hücum oyunu açısından beklenmedik girişimlerde bulunuluyor olması dikkat çekiyor. Dünya Kupası Almanya Maç Özeti İzle seçeneği sayesinde Almanya’nın tüm maçlarını takip edebilirsiniz.

Turnuvanın son dönemde direkt olarak birkaç ülke ağırlıklı olarak şekillenmesi de güç dengelerinin değişmesine yol açtı. Bu ülkeler arasında favorilerden bir tanesi olan 2018 Dünya Kupası takımı Almanya da yer alıyor. Gerek oyuncuları gerek teknik direktörü ile takım gündemden hiç düşmüyor.

2018 Rusya Dünya Kupası Almanya

Rusya tarafında hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, özellikle Dünya Kupası’nın favori ülkelerinin kadroları da açıklanarak büyük bir heyecan yarattı. Arjantin, Almanya, Uruguay, İspanya, İngiltere gibi pek çok şampiyonun beklenmedik kadro güncellemeleri bulunuyor. Ayrıca Brezilya da özellikle 2018 yılının şampiyonluk adayları arasında yer alıyor. Almanya’nın en dikkat çekici ülkelerden bir tanesi olmasının nedeni, özellikle son 10 yıldır sürekli olarak uluslar arası turnuvalarda dikkat çekiyor olmaları gösteriliyor. İlerleyen turnuvalarda kadrosunu baştan sona yenileyeceği bilinse de, özellikle tecrübeli oyuncuların oynayacağı son veya sondan bir önceki turnuva olarak 2018 Rusya organizasyonu adına önemli açıklamalarda bulunuluyor.

Almanya 2018 yılında Meksika, İsveç ve Güney Kore ile aynı grupta yer alacak. Bu grubun lider olarak bitireceği düşünülen takımının Almanya olacağı düşünülüyor. Son dönemdeki başarılarla birlikte de Almanya’nın kupada en az çeyrek finale kadar gelme ihtimalinin son derece yüksek olduğu öne sürülüyor. Aday kadrosu açıklanan ve oynadıkları liglerin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Almanya’nın 24 futbolcusu da belli oldu. Avrupa’nın en büyük takımlarında yer alan oyuncular için yüz milyonlarca Euro değerlerinden konuşuluyor.

Almanya Kaç Kere Dünya Kupası Kazandı?

Almanya’nın bugüne kadar kazandığı dünya kupalarında özellikle bazı özel hususlar bulunuyor. Almanya Dünya Kupası yerine çoğu zaman Avrupa Kupası kazanmış ve bu alanda oldukça etkileyici başarılar elde etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında dağılan bir ülkeden ortaya çıkan takımla birlikte, Batı Almanya da adını duyurmayı başarmıştır. Bu alanda ilk zaferini Batı Almanya ismiyle alan ekip, İsviçre’de yapılan turnuvada şampiyon olmayı bilmiştir.

İkinci turnuva olarak 1974 yılında Batı Almanya şampiyon olmayı başarmıştır. Dünya Kupası maç özetleri de bu alanda özellikle gösterdikleri başarıların anlaşılmasını sağlıyor. Üçüncü ve son şampiyonluk ise 1990 yılında İtalya’da gelmiştir.